Pekin • Wielki Mur • Xian • Chongqing • Fengdu • Trzy Przełomy Rzeki Jangcy • Wuhan • Szanghaj
Program:
1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestnikow na lotnisku. Wylot do Chin.
2. DZIEŃ.
Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Zwiedzanie: Plac Tiananmen, największy miejski plac na świecie, otoczony monumentalnymi gmachami, pośród których wzrok przyciąga zwłaszcza bryła Mauzoleum Mao Zedonga; Świątynia Nieba, gdzie cesarze dwóch ostatnich dynastii Ming i Qing wznosili coroczne modły o pomyślne plony, największy obiekt sakralny tamtych czasów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ.
Śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Letniego, najpiękniejszego ogrodu cesarskiego w Chinach położonego nad jeziorem Kunming, w bajecznej scenerii parku, który dawał schronienie ostatnim cesarzom z dynastii Qing przed letnim skwarem. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii będącej prawdziwą wystawą sztuki. Podziwianie oryginalnej marmurowej łodzi, na której cesarzowa Cixi jadała posiłki i licznych pawilonów wkomponowanych w piękny krajobraz. Wizyta w zakładzie produkującym wyroby z pereł – poznanie zasad hodowli pereł słodkowodnych i możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Przejazd na WIELKI MUR, spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków imponującej fortyfikacji wpisanej na listę UNESCO. Powrót do Pekinu postój przy parku olimpijskim i możliwość zobaczenia z zewnątrz Stadionu Narodowego, znanego również jako Ptasie Gniazdo. Wspólne wyjście na wieczorny targ z żywnością, gdzie można zobaczyć i skosztować specjałów, które w naszej części świata nie uchodzą za jadalne. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show, interesujący pokaz chińskich sztuk walki lub Opera Pekińska – wspaniałe kostiumy, muzyka, choreografia, połączenie śpiewu, teatru i akrobacji. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejście przez Bramę Niebiańskiego Spokoju do Zakazanego Miasta – monumentalnego kompleksu architektonicznego, który przez prawie 500 lat stanowił rezydencję 24 kolejnych cesarzy z dynastii Ming i Qing. Następnie wizyta w Świątyni Harmonii i Pokoju – będącej czynnym centrum życia religijnego dla wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu) i jednocześnie najpiękniejszą świątynią stolicy. Przejażdżka rikszami po pekińskich hutongach, tradycyjnych osiedlach mieszkalnych z oryginalną siecią zaułków. Wizyta w lokalnym domostwie u chińskiej rodziny. Chwila relaksu w tradycyjnej herbaciarni – degustacja różnych gatunków, poznanie tajników parzenia chińskiej herbaty i możliwość zakupów. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji, której specjalnością jest kaczka po pekińsku. Transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xian (przedziały sypialne).
5. DZIEŃ.
Przyjazd do XIAN w godzinach porannych. Transfer do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie: Muzeum Armii Terakotowej. Niezwykłe odkrycie, dokonane w 1974 roku, pozwoliło światu ujrzeć dzieło sztuki pochodzące z III wieku p.n.e. – wielotysięczną armię naturalnej wielkości terakotowych żołnierzy, stojącą w pełnym rynsztunku bojowym; Wielki Meczet – największa muzułmańska świątynia w Chinach. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej, najbardziej fascynującym zakątku miasta. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Tang Dynasty Show – niezwykle barwny pokaz muzyki i tańca z czasów dynastii Tang połączony z kolacją – słynnym bankietem pierożkowym. Powrót do hotelu, nocleg.
6. DZIEŃ.
Śniadanie. Rowerowa eskapada po otaczających dawne Xian Murach Miejskich, jednych z najlepiej zachowanych w całych Chinach. Wizyta w Muzeum prowincji Shaanxi, gdzie można podziwiać doskonałą kolekcję obrazującą historię regionu, uznawanego za kolebkę chińskiej cywilizacji. Zwiedzanie Małej Pagody Dzikiej Gęsi – jednego z dwóch symboli miasta. Lekcja kaligrafii uznawanej w Chinach za ważną dziedzinę sztuki z użyciem tradycyjnych przedmiotów: tuszu, pędzli i papieru ryżowego. Transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Chongqing (przedziały sypialne).
7. DZIEŃ.
Przyjazd do CHONGQING w prowincji Syczuan. Śniadanie. Zwiedzanie: Park Erling z pięknym widokiem na miasto. Spacer zabytkową uliczką Ciqikou na Starym Mieście. Wizyta w centrum handlowym, czas wolny na zakupy. Wieczorem zaokrętowanie na statku. Nocleg na statku.
8. DZIEŃ.
Rozpoczęcie rejsu po rzece Jangcy. Rejs to doskonala okazja do podziwiania pięknych widoków, zwiedzania interesujących miejsc w trakcie postojów oraz relaksu i dobrej zabawy na pokładzie. Po południu postój i zejście na ląd w FENGDU, mieście które wysiedlono z powodu podniesienia się poziomu wody w rzece. Zwiedzanie mistycznego „Miasta Duchów” – miejsca, gdzie wg lokalnych wierzeń trafiają po śmierci ci, których dusze z różnych powodów nie mogą trafić do raju. W ciągu dnia całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja. Na statku liczne atrakcje i animacje zgodnie z programem przygotowanym przez przewoźnika. Nocleg na statku.
9. DZIEŃ.
Kontynuacja rejsu. Przekroczenie słynnych TRZECH PRZEŁOMÓW RZEKI JANGCY: Przełomu Qutang, w którym następuje wyjątkowe spiętrzenie wody z powodu wyrastających na środku rzeki skał; Przełomu Wu (tzw. Wąwozu Czarowni), otoczonego z obu stron wysokimi skałami oraz Przełomu Xiliong, ostatniego na trasie rejsu. Po południu zejście na ląd, podziwianie tzw. Trzech Małych Przełomów. W ciągu dnia całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja. Na statku liczne atrakcje i animacje zgodnie z programem przygotowanym przez przewoźnika. Nocleg na statku.
10. DZIEŃ.
Śniadanie na statku. Dopłynięcie do miasta Yichang, zakończenie rejsu i zejście na ląd. Podziwianie słynnej Zapory na Rzece Jangcy, jednego z największych hydrologicznych projektów na świecie. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Wuhan. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
11. DZIEŃ.
Śniadanie. Spacer po WUHAN, stolicy prowincji Hubei: słynna Pagoda Żółtego Żurawia. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd szybkim pociągiem ekspresowym do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury, nazywanego „Paryżem Wschodu”. Wizyta w miejscu, gdzie mieszkańcy tego największego w Państwie Środka miasta najchętniej spędzają wolny czas: na ulicy Xintiandi, zwanej „ulicą pubów”. Czas wolny na relaks, filiżankę herbaty czy kawy i indywidualne poznawanie tego zakątka pełnego malowniczych kafejek i pubów. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
12. DZIEŃ.
Śniadanie. Podziwianie panoramy Szanghaju z tarasu widokowego na najwyższej w Azji i trzeciej pod względem wysokości na świecie wieży telewizyjnej, zwanej „Perłą Orientu”. Spacer nabrzeżną promenadą Bund. Wizyta w malowniczym Ogrodzie Yu Yuan, będącym znakomitym przykładem klasycznego, chińskiego ogrodu przydomowego. Spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, które przypominają dawne, cesarskie Chiny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Shanghai Acrobatic Show – ekscytujący pokaz sztuki akrobatycznej, która w Chinach ma bardzo długą tradycję. Powrót do hotelu. W zależności od godziny wylotu: czas wolny i transfer na lotnisko lub nocleg.
13. DZIEŃ.
Przelot do Polski.
Dwie fascynujące chińskie metropolie: Pekin – stolica, wizytówka i mikrokosmos całych Chin, obecnie jedno z najszybciej rozwijających się miast świata, fascynująca mieszanka tradycji i nowoczesności. Szanghaj, największe miasto Chin, położone w delcie rzeki Jangcy, to najbardziej kosmopolityczne ze wszystkich chińskich metropolii. Jednak największą atrakcją wycieczki jest 3-dniowy rejs po rzece Jangcy, liczącej ponad 6000 km, trzeciej co do długości rzeki świata. Jest to główna aorta Chin, która przemierza kraj od Himalajów i uchodzi do morza w Szanghaju. Tama Trzech Przełomów, jeden z największych hydrologicznych projektów na świecie, ma okiełznać wielki żywioł i stanowić dowód dominacji człowieka nad siłami natury. Rejs to doskonała okazja do relaksu, podziwiania niesamowitych krajobrazów i korzystania z atrakcji na pokładzie statku.
- Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na stronie www.itaka.pl. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: BP ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok. 18, 04-078 Warszawa, tel. 22 448 68 88 z dopiskiem „WIZY”, tak aby dotarły najpóźniej na 21 dni przed wylotem do Chin.
- Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 155 USD, dopłata do kuszetek podczas dwóch nocnych przejazdów oraz przejazd super szybkim pociągiem: ok. 155 USD, opłata za rejs: ok. 175 USD; napiwki: ok. 50 USD/os.
- Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 32 USD, Opera Pekińska: ok. 26 USD, Tang Dynasty Show: ok. 32 USD, Acrobatic Show: ok. 27 USD, kaczka po pekińsku: ok. 29 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są od 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy lokalnego przewodnika i kierowcy.